PIASKI KWARCOWE

O PIASKU KWARCOWYM

Wyjątkowy skarb z Wielkopolski.

Produkty na bazie naszego surowca spotykacie Państwo codziennie: w tynkach i gładziach oraz innych zaprawach chemii budowlanej w swoich domach i biurach, w podkładach panelowych, w papach bitumicznych na dachach swoich domów, w instalacjach przesyłowych wody pitnej oraz innych przemysłowych instalacjach przesyłowych, w filtrach basenowych w przydomowych basenach, na kortach tenisowych i boiskach wykonanych ze sztucznej trawy, w piaskownicach i wielu, wielu innych miejscach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że metalowe części w Państwa samochodach również powstały w procesie technologicznym z udziałem naszego piasku.  Być może w tym momencie delektujecie się kawą lub herbatą z filiżanki wykonanej na bazie właśnie naszego piasku. Prawda jest taka, że surowce mineralne od zarania dziejów stanowią podstawę działalności gospodarczej człowieka – determinują rozwój przemysłu, budownictwa i energetyki.

Suszenie piasku odbywa się w nowoczesnej suszarni fluidalnej zasilanej płynnym gazem co sprawia, że nasz produkt nie ma niepożądanych wtrąceń zapachowych.

Umożliwia ponadto pracę i załadunki w trybie ciągłym, ponieważ otrzymujemy od razu wystudzony, gotowy do załadunku produkt o temperaturze tylko 15 stopni powyżej temperatury otoczenia. Frakcjonowanie piasku na przesiewaczach najlepszych światowych w przesiewaniu na morko oraz w przesiewaniu na sucho marek pozwala uzyskać nam idealnie wyselekcjowane produkty.

Oferujemy płukane (o wilgotności 3-7%) oraz suszone piaski kwarcowe (o wilgotności do 0,2%) do wielu zastosowań, co przedstawiamy Państwu w poniższej tabeli.

ZASTOSOWANIA PIASKU KWARCOWEGO

Piasek kwarcowy wykorzystywany jako jeden z surowców, budujących odpowiednią grubość ścian, zwiększając tym samym wytrzymałość i sztywność.

Kruszywo stosowane między innymi do zapraw, tynków i innych produktów budowlanych. Zapewnia uzyskanie produktu o doskonałych właściwościach, fizycznych, chemicznych i estetycznych.

Piasek przeznaczony na place jeździeckie zapewniając doskonałą strukturę podłoża które wpływa na komfort jazdy podczas treningów. Idealnie sprawdza się na ujeżdżalniach konnych, parkurach skokowych, czy karuzelach.

Główny składnik to przede wszystkim piasek kwarcowy, który pod wpływem wysokiej temperatury uzyskuje płynną postać, dzięki czemu jest gęstszy i bardziej wytrzymały.

Piasek sprawdza się głównie w procesie odlewania w formach piaskowych i dzięki temu pozwala na uzyskanie jej gładszej formy. Korzysta się z niego nie tylko w odlewnictwie przemysłowym, ale również w pracowniach rzeźbiarskich.

Posypywanie papy suchym, czystym piaskiem zapobiega zlepianiu się powierzchni papy świeżo impregnowanej. Zwiększa jej odporność na czynniki atmosferyczne, między innymi chroniąc przed zniszczeniem, gradem oraz podnosi ogniotrwałość.

Podłożem dla sztucznej trawy jest piasek kwarcowy. Jego celem jest stabilizowanie ździebeł trawy, a także podniesienie elastyczności podłoża i poprawnego poślizgu. Wykorzystywany jest zazwyczaj do budowy kortów tenisowych, boisk wielofunkcyjnych oraz boisk piłkarskich typu „Orlik”.

Wykonywane są głównie na bazie kruszyw kwarcowych. Służą do napraw konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych oraz do renowacji elementów betonowych i żelbetonowych,

Podsypywany piasek poprawia przyczepność kół do szyn w przypadku ruszania i hamowania tramwaju lub pociągu, a także przy zmiennych warunkach atmosferycznych takich jak szron, gołoledź czy mokra nawierzchnia.

Wysoka jakość i czystość piasku pozwala na wykorzystanie go w piaskownicach dla dzieci. Nie powoduje otarć i trwałych zabrudzeń na ubraniach.

Piasek kwarcowy jest jednym z rodzajów ścierniw. Za jego pomocą można wyczyścić konstrukcje stalowe, beton czy felgi i karoserię. Wykorzystuje się go także do renowacji obiektów mostowych, czyszczenia cegieł i starych obiektów oraz do hydropiaskowania.

Jednym z produktów, jaki miesza się z żywicą podczas tworzenia wylewki, jest piasek kwarcowy. Jest on dodatkiem wzmacniającym, a właściwości wiążące pozwalają na łączenia kilku warstw żywicy co zwiększa twardość, wytrzymałości podłoża oraz właściwości antypoślizgowe.

Dodanie czystego piasku kwarcowego sprawia, że produkt ten jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Zachowuje swoje właściwości i nie wymaga szczególnych warunków przechowywania.

Piasek jest naturalnym podłożem, które nie wpływa na parametry wody w akwarium. Jego gładkie krawędzie są bezpieczne dla zwierząt. Gwarantuje prawidłową wegetację roślin oraz ogranicza rozwój glonów i bakterii.

Specjalne właściwości betonu można osiągnąć poprzez optymalny dobór wysokiej jakości produktów. Stosowanie frakcjonowanego kruszywa spełnia jego wymagania wykonując wodoszczelne konstrukcje odporne na ścieranie.

Opiera się zazwyczaj na wykorzystywaniu surowców ilastych pochodzenia naturalnego czyli piasku kwarcowego, który nie oddziałuje chemicznie z pozostałymi składnikami masy ceramicznej.

cement, concrete, construction
brown horse running on brown field during daytime
toy, sandpit, sand

DOSTĘPNE FRAKCJE PIASKOWE

JP200S
0 - 0,2 mm

JP300S
0,1/03 mm

JP500S
0,20/0,315/0,16 mm

JP500S
0,20/0,315/0,40 mm

JP500S
0,20/0,16/0,10 mm

JP166S
0,2 - 0,8 ( 0,16 / 0,63 )mm

JP308S
0,3/0,8 mm

JP512S
0,5/1,2 mm

JP830S
0,8/3,0 mm

JP1230S
1,2/3,0 mm

JP2550S
2,5/5,0 mm

PAKOWANIE

Dostępne formy pakowania.

Pakowanie luzem ( cysterny )

Pakowanie w big-bagi

Pakowanie w worki 25 kg ( na zamówienie )

Produkowane przez nas piaski charakteryzują się sferycznym kształtem ziaren, co wpływa korzystnie na procesy spajania ich z żywicami we wszelkich rodzajach produkcji oraz posiadają Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie.

 

Scroll to Top